KULLANICI SÖZLEŞMESİ

https://www.euromoda.com.tr'a girmeniz ve kullanmanız halinde; sitenin veya sitede bulunan bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması nedeniyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek gerek doğrudan gerek dolaylı hiçbir zarardan https://www.euromoda.com.tr sorumlu değildir.

https://www.euromoda.com.tr, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ihmal ya da diğer sebepler neticesinde; işlemin kesintiye uğraması, hata, ihmal, kesinti hususunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez. https://www.euromoda.com.tr, internet sitesine girilmesi yolu ile kullanıcıların, bir başkasına ait IP adresi, elektronik posta adresi, kullanıcı adı gibi kişisel bilgileri kullanması halinde bundan dolayı oluşabilecek hiçbir hukuki ve cezai yükümlülüğü kabul etmemektedir.

https://www.euromoda.com.tr, işbu site ve site uzantısında mevcut her tür hizmet, ürün, kullanma koşulları ile sitede sunulan bilgileri önceden bir ihtara gerek olmaksızın değiştirme, yeniden organize etme, yayını durdurma hakkını saklı tutar. Değişiklikler sitede yayım anında yürürlüğe girer ve değişikliklerin takip edilmesi kullanıcıların sorumluluğundadır. Sitenin giriş ya da sitenin kullanımı ile bu değişiklikler de kabul edilmiş sayılır. Belirtilen bu koşullar link verilen diğer web sayfaları için de geçerlidir.

https://www.euromoda.com.tr'nin, kullanıcı tarafından siteye kayıt formunda yazılmış olan ya da daha sonra kendisi tarafından güncellenen adresi, e-posta adresi, sabit ve mobil telefon hatları ve diğer iletişim bilgileri üzerinden mektup, e-posta, sms, telefon görüşmesi ve diğer yollarla iletişim, pazarlama, reklam, tanıtım, bildirim ve diğer amaçlarla kullanıcıya ulaşma hakkı mevcuttur. Kullanıcının işbu sözleşmeyi kabulü halinde, aksine bir yazılı bildirimi olmadığı takdirde, https://www.euromoda.com.tr'nın kendisine yönelik yukarıda belirtilen iletişim faaliyetlerinde bulunabileceğini kabul ve beyan etmektedir. Kullanıcı, işbu Sözleşmeyi onaylayarak, https://www.euromoda.com.tr ile paylaşmış olduğu tüm bilgilerin şahsına ait olduğunu ve bu bilgilerin, satış ve pazarlama faaliyetlerinin yürütülebilmesi gerekçesi ile ve her türlü iletişim aracına uygun bildiriminin sağlanması için paylaşılabileceğine onay vermektedir.

İnternet sitesi üzerinde üyelik iptali ve hesap silme işlemi, hukuki ve yasal bir neden olduğu takdirde https://www.euromoda.com.tr tarafından; aksi bir durum olmaması durumunda da sadece kullanıcı tarafından yapılabilir. https://www.euromoda.com.tr kullanıcının kendisi tarafından sonlandırılan kullanıcı hesabına ait her türlü kaydı silip silmeme hakkı saklıdır. Kullanıcı silinen kayıtlarla ilgili herhangi bir hak veya tazminat talebinde bulunamaz.

https://www.euromoda.com.tr tarafından gönderilen maillerin alt kısmında bulunan “Kampanya duyurularından haberdar olmak istemiyorsanız lütfen tıklayınız.” linkine tıklayarak ya da kullanıcı hesabınızdaki üyelik bilgileri bölümünden;
- “Kampanya duyuruları ile ilgili e-posta almak istiyorum.” 
- “Kampanya duyuruları ile ilgili sms almak istiyorum.”
- “Kampanya duyuruları ile ilgili telefon ile bilgilendirilmek istiyorum.”
kısmındaki işareti kaldırarak veya gönderilen sms’lerin içeriğinde yer alan yönlendirme bağlantısı ile günlük ticari ileti gönderim listesinden kolayca ve ücretsiz  çıkabilirsiniz.

İnternet sitesi https://www.euromoda.com.tr’nin kontrolü altında olmayan başka internet sitelerine bağlantı veya referans içerebilir.
https://www.euromoda.com.tr, bu sitelerin içerikleri veya içerdikleri diğer bağlantılardan sorumlu değildir.
https://www.euromoda.com.tr bu internet sitesinin genel görünüm ve dizaynı ile internet sitesi ile ilgili tüm bilgi, resim, https://www.euromoda.com.tr markası,  
https://www.euromoda.com.tr alan adı, logo, ikon, demonstratif, yazılı, elektronik, grafik veya makinede okunabilir şekilde sunulan teknik veriler, bilgisayar yazılımları, uygulanan satış sistemi, iş metodu ve iş modeli de dahil olmak üzere bütün materyallerin ve bunlara ilişkin fikri ve sınai mülkiyet haklarının sahibi veya lisans sahibidir ve yasal koruma çerçevesi altındadır. 

İnternet sitesinde yer alan hiçbir materyal; önceden izin alınmadan ya da kaynak gösterilmeden, kod ve yazılım da dahil olmak üzere, değiştirilemez, kopyalanamaz,  çoğaltılamaz, başka bir lisana çevrilemez, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez, sunulamaz ya da dağıtılamaz. İnternet  sitesinin bütünü veya bir kısmı başka bir internet sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz. Aksini gösteren hareketler, hukuki ve cezai sorumluluğu gerektirir.

https://www.euromoda.com.tr’nin bu alanda açıkça belirtilmeyen diğer tüm hakları saklıdır.

İnternet sitesini ziyaret eden kullanıcıların bilgileri (ziyaret süresi, zamanı, görüntülenen sayfalar, v.b.) takip edilmekte ve kayıt altında tutulmaktadır. Bu bilgiler, gizlilik koşulları dahilinde, daha iyi hizmet sunabilmek, internet sitesinin kullanıcılarına sunduğu deneyimi geliştirmek, içeriğini genişletmek ve iyileştirmek adına reklam vb. konularda işbirliği yaptığımız firmalarla paylaşılmaktadır.

Kullanıcı, kayıt formunu doldurup onayladığı veya bu sistemi kullanarak herhangi bir hizmet almaya başladığı andan itibaren ya da sipariş verdiğinde işbu kullanıcı sözleşmesi yürürlüğe girmektedir. https://www.euromoda.com.tr, dilediği zaman işbu sözleşmeyi ve internet sitesinde yer alan yasal uyarı sayfasının içeriğini güncelleme hak ve yetkisini tamamen saklı tutmaktadır.

Kullanıcı, işbu Gizlilik Sözleşmesini onaylayarak, https://www.euromoda.com.tr ile paylaşmış olduğu bilgilerin doğrudan şahsına ait olduğunu, bu bilgilerin doğruluğunu ve bu bilgilerin, satış ve pazarlama faaliyetlerinin yürütülebilmesi amacıyla ve her türlü iletişim aracına uygun bildiriminin sağlanması için tüm https://www.euromoda.com.tr iştirakleri ile de paylaşılabileceğine onay vermektedir.

https://www.euromoda.com.tr, üyelik formlarından edindiği bilgileri, söz konusu üyenin haberi veya aksi bir talimatı olmaksızın, üçüncü şahıslarla kesinlikle paylaşmamakta, faaliyet dışı hiçbir nedenle ticari gerekçe ile kullanmamakta ya da satmamaktadır.

https://www.euromoda.com.tr, e-posta adresleri ve üyelik formlarında istediği kişisel bilgilerin haricinde site kullanımı sırasında izlediği, ziyaretçi hareket ve tercihlerini analiz ederek yorumlamakta veya yorumlatmaktadır. Kişisel bilgiler içermeyen bu istatistiksel bilgiler, https://www.euromoda.com.tr kullanıcılarına daha özel ve etkin bir alışveriş deneyimi sunmak amacıyla https://www.euromoda.com.tr iş ortakları ile paylaşılabilmektedir.

Kullanıcı bilgileri, ancak resmi makamlarca usulü dairesinde bu bilgilerin talep edilmesi durumunda ve yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri gereğince resmi  makamlara açıklama yapmak zorunda olduğu hallerde resmi makamlara açıklanabilecektir.

Kullanıcının sisteme girdiği tüm bilgilere sadece Kullanıcı erişebilmekte ve bu bilgileri yine sadece Kullanıcı değiştirebilmektedir. Bir başkasının bu bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi söz konusu değildir. Kullanıcının üyelik adresi ve şifresinin üçüncü bir kişi tarafından biliniyor ve üyeliğin kullanılıyor olmasından dolayı https://www.euromoda.com.tr kesinlikle sorumlu değildir.

https://www.euromoda.com.tr, müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek amacıyla bazı kişisel bilgilerinizi ( isim, yaş, ilgi alanlarınız, e-posta vb.) sizlerden talep etmektedir. https://www.euromoda.com.tr sisteminde toplanan bu bilgiler, dönemsel kampanya çalışmaları, müşteri profillerine yönelik özel kampanya faaliyetlerinin kurgulanması ve istenmeyen e-postaların iletilmemesine yönelik kullanıcı “sınıflandırma” ve kişisel bilgiler vasıtasıyla oluşturulacak reklam, tanıtım, pazarlama faaliyetlerinin devam etmesi amacıyla saklanmakta ve bu amaçlarla kullanılmaktadır.

Ödeme sayfasında istenen kart bilgileriniz, siteden alışveriş yapan siz değerli müşterilerimizin güvenliğini en üst seviyede tutmak amacıyla hiçbir şekilde  https://www.euromoda.com.tr ya da ona hizmet veren şirketlerin sunucularında tutulmamaktadır. Bu şekilde ödemeye yönelik tüm işlemlerin https://www.euromoda.com.tr ara yüzü üzerinden banka ve bilgisayarınız arasında gerçekleşmesi sağlanmaktadır.

GENEL HÜKÜMLER
1.1.ALICI, 
https://www.euromoda.com.tr internet sitesinde "4077 Sayılı Kanun" ve "Kapıdan Satışlara İlişkin Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik" hükümlerine göre  düzenlenen " bilgilendirme formunu" ve yine sözleşmenin 3.maddesinde belirtilen, sözleşmeye konu ürünün/ürünlerin/hizmetlerin temel nitelikleri satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

1.2. Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre zarfında ALICI ya da gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.

1.3. Sözleşme konusu ürünün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilmesi durumunda, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.

1.4. SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

1.5. Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI'ya ulaştırılmış olması ve ürün bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

1.6. Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI' nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız ya da hukuka aykırı bir  biçimdekullanılması durumu ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI' ya ödememesi halinde, ALICI' nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içerisinde SATICI'ya gönderilmesi mecburidir. Bu durumda nakliye giderleri ALICI 'ya aittir.

1.7. Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan ya da olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, (ayıplı) garanti şartları içinde gerekli onarımın yetkili servise yaptırılması için SATICI'ya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri SATICI tarafından karşılanacaktır.

CAYMA HAKKI
ALICI, sözleşme konusu ürürünün kendisine ya da götermiş olduğu adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 14 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içerisinde SATICI'ya email, telefon ya da faks ile bildirimde bulunulması ve ürünün 6. madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün SATICI'ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi mecburidir. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7-10 gün içerisinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafından karşılanır.

Satıcı, Tüketicinin hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı teslim aldığı ya da sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren on dört gün içerisinde malı veya hizmeti reddederek sözleşmeden cayma hakkının var olduğunu ve cayma bildiriminin satıcı veya sağlayıcıya ulaşması tarihinden itibaren malı geri almayı taahhüt eder.

385 sayılı vergi usul kanunu genel tebliği uyarınca iade işlemlerinin gerçekleşebilmesi için tarafınıza göndermiş olduğumuz iade bölümü bulunan faturada ilgili bölümlerin eksiksiz bir şekilde doldurulması ve imzalandıktan sonra tarafımıza ürün ile birlikte geri gönderilmesi gerekmektedir.


CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER
Niteliği itibari ile iade edilemeyecek ürünler; tek kullanımlık ürünler, son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Cayma hakkının kullanılması; ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.


TEMERRÜT HÜKÜMLERİ
Tarafların işbu sözleşmeden kaynaklarından edimlerini yerine getirmemesi halinde Borçlar Kanunu'nun 106-108. maddesinde yer alan Borçlunun Temerrüdü hükümleri uygulanacaktır. Temerrüt durumlarında, herhangi bir tarafın edimlerini gereken süre içerisinde haklı bir sebebi görülmeksizin yerine getirmemesi halinde diğer taraf söz konusu edimin yerine getirilmesi için edimini yerine getirmeyen tarafa 7 günlük bir süre verecektir. Bu süre içerisinde de yerine getirilmesi durumunda edimini yerine getirmeyen taraf mütemerrit olarak addolunacak ve alacaklı edimin ifasını talep etmek suretiyle malın teslimini, ve/veya sözleşmenin feshini ve bedelin iadesini talep etme hakkına sahip olacaktır.

Mesafeli Sözleşmeler Hakkında Yönetmeliğin 9.maddesinin son fıkrası gereğince satıcı https://www.euromoda.com.tr'da, sipariş konusu mal veya hizmetin yerine getirilmesinin imkansızlaştığı ileri sürerek (tedarikçi Firmadan ürünün hiçbir şekilde tedarik edilememesi durumu), sözleşme konusu yükümlülüklerini yerine getiremiyorsa ,bu durumu sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan tüketiciye bildirmeyi taahhüd eder. Bu durumda, https://www.euromoda.com.tr sözleşmeyi derhal fesih etme hakkına haiz olup, müşterinin sipariş verdiği ürünün bedelini ve varsa borç altına sokan tüm evrakları geri iade edeceğini taahhüd eder.

https://www.euromoda.com.tr'nin işbu yükümlülüğünü yerine getirmesini engelleyebilecek mücbir sebepler ya da nakliyeyi engelleyen hava muhalefetleri, ulaşımın kesilmesi, yangın, deprem, sel baskını gibi olağanüstü durumlar sebebi ile sözleşme konusu ürünü belirtilen süre içerisinde teslim edemez ise, Bu tip durumlarda Alıcı, https://www.euromoda.com.tr'nin hiçbir sorumluluğu bulunmadığını, siparişin iptal edilmesini ya da teslimat süresinin engelleyici durumunun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi durumunda ödediği tutar 10 gün içerisinde kendisine geri ödenir.( Kredi kartı ile yapılan taksitli alışverişlerde ise kredi kartına iade için yukarıdaki prosedür ALICI tarafından kabul edilir.)

YETKİLİ MAHKEME
İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI'nın ya da SATICI'nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR